Przejdź do wersji zoptymalizowanej dla osób niewidzących i słabowidzących
Jednostka oświatowa Jednostka oświatowa Jednostka oświatowa Jednostka oświatowa
Zamknij pasek info24
INFO 24
     |     Witamy na stronie Przedszkola :)     |          |          |
Znajdujesz się w: Strona główna / Aktualności

2016-10-06

Wycieczka do sadu

Przedszkolaki z grup młodszychrealizując  temat o owocach, drzewach owocowych, sadzie o tym co dzieje się jesienią oprócz tradycyjnych zabaw i zajęć w sali miały okazję pobawić się i pouczyć nieco inaczej. Jednego dnia spotkały się w sali gimnastycznej, aby obejrzeć prezentację multimedialną, nauczyć się wierszyka, poznać walory smakowe i właściwości zdrowotne owoców. Następnego dnia dzieci z grupy,,Biedronki” i,,Pszczółki” udały się na wycieczkę do sadu Państwa Plutów, gdzie Mamusia, Jasia i Zuzi czekała,żeby pokazać im sad pełen jabłoni i opowiedzieć o pracy ogrodnika, sadownika. Największym zaskoczeniem dla dzieci i pań były kombajny do jabłek, z pomocą pracowników sadu dzieci mogły wszystko dokładnie zobaczyć a nawet popracować przy takich maszynach, dla większości była to niezła frajda. Potem jeszcze spacer po sadzie, wspólne zdjęcia i poczęstunek- ciasteczka i pyszne soki oczywiście jabłkowe. Dziękujemy bardzo Pani Annie Pluta za pomoc w realizacji zajęć i poczęstunek. Dzieci z grupy,,Pajączki” skorzystały z zaproszenia Rodziny Borzych i wybrały się do sadu Rodziców Nataniela, gdzie również miło spędziły czas, zobaczyły drzewka owocowe, usłyszały wiele interesujących informacji na temat uprawy roślin i drzew owocowych za co bardzo dziękujemy.

Kamila Grażewicz

Wycieczka do sadu - galeria

Wycieczka do sadu

Przedszkole Publiczne w Łobżenicy